Dzieci w wirtualnej sieci

Dowiedz się jak chronić dziecko, nastolatka przed zagrożeniami cyfrowego świata – poradniki dla rodziców.

Z wielu badań wiemy, jak duże spustoszenie w psychice i rozwoju emocjonalnym dzieci powoduje nieograniczony dostęp do Internetu i świata wirtualnego za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komputerów, które są tak popularnym prezentem. Rodzice niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, są bezkrytyczni bądź nie posiadają odpowiedniej wiedzy i sposobów, jak pomóc dziecku w sytuacji uzależnienia. Jak rozpoznać czy dziecko jest uzależnione od urządzeń elektronicznych i świata wirtualnego? Jak chronić je przed nadmiernym spędzaniem czasu przed ekranem? Jak zapobiec zetknięciu się dziecka ze szkodliwymi treściami obecnymi w sieci?

„Dzieci w wirtualnej sieci”

– poradnik dla wszystkich rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje wspomniane zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.